top of page

Sıkça Sorulan Sorular

 • Yıkanmamış koyun yünü neden faydalıdır?
  Koyunlar ilkbaharda otlarken yünleri yabani otlara takılır ve bitki öz sularını kendi yüzündeki lanolin adı verilen yağ ile harmanlar. İşte bu yağ bitki sularıyla buluşunca eklem ağrılarına şifa olur, akciğeri yumuşatır birçok derde deva olur. Bilim insanları bu sebepten evde yıkanmamış yün bulundurulması gerektiğini söyler ve reçetelerinde hastalarına sık sık tavsiye ederdi.
 • Yıkanmamış koyun yünü faydaları?
  -Soğuk algınlığı ve ateş şikayetlerinde rahatlatıcı etkisi vardır. -Öksürüğe iyi gelir ve balgamın kolayca atılmasını sağlar. -Kronik sırt ağrılarına iyi gelir. -Yaraların hızlı iyileşmesini sağlar. -Romatizma kaynaklı vücut ağrılarına iyi gelir. -İskelet ve kas sistemi hastalıklarında etkilidir. -Yılan ve akrep sokmasında müdahale sonrası iyileşmeyi hızlandırır. -Karın ağrısının giderilmesinde etkilidir. -Zatürre, bronşit, astım ve diğer akciğer hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. -Damar tıkanıklığı, hemoroid, varis gibi damar rahatsızlıklarında kullanılır. -Kas, adale, bel ve eklem ağrılarının giderilmesinde etkilidir. -Diş çıkarırken ishal olan bebeğin karnına bazı bitki ve yağlar da kullanılarak uygulanması bebeğin rahatlamasını sağlar, ishali giderir. -Yıkanmamış koyun yünü faydaları saymakla bitmez. Evinizde, yatağınızda veya ofisinizde mutlaka bulundurun.
 • Akgünlük sakızı nasıl kullanılır?
  Akgünlük bitkisinden bir miktar alınıp tavada dumanı çıkana kadar yakılır, dumanın üzerine yıkanmamış yün tutulur ve yünün dumanı iyice içine çekmesi beklenir. Ardından hemen ön taraf göğüs bölgesine yün kapatılır ve öylece akşamdan sabaha bekletilir. Sabah ise tekrarlanan işlem bu sefer arka taraf göğüs bölgesine kapatılır ve sabahtan akşama bekletir. Böylece akgünlüğün etkisiyle balgamın atılması gözlenir. Uygulamadan sonra kusma veya ishal görülebilir. Akgünlük antibiyotik özelliği taşır.
 • Nasıl yeni bir soru ve cevap ekleyebilirim?
  Yeni bir SSS eklemek için şu adımları takip edin: 1. Sitenizin kontrol panelinden veya Editör'den SSS'leri Yönetme bölümüne gelin 2. Yeni bir soru ve cevap ekleyin 3. SSS'nizi bir kategoriye atayın 4. Kaydedin ve yayınlayın. Dilediğiniz zaman geri gelip SSS'lerinizi düzenleyebilirsiniz.
 • Bir SSS'ye görüntü, video veya GIF ekleyebilir miyim?
  Evet. Medya eklemek için şu adımları takip edin: 1. Sitenizin kontrol panelinden veya Editör'den SSS'leri Yönetme bölümüne gelin 2. Yeni bir SSS oluşturun veya mevcut birini düzenleyin. 3. Cevap metin kutusundan video, görüntü veya GIF simgesine tıklayın 4. Kütüphanenizden medya ekleyin ve kaydedin.
 • Sıkça Sorulan Sorular başlığını nasıl düzenlerim veya kaldırırım?
  Editör'deki SSS Ayarlar sekmesinden başlığı düzenleyebilirsiniz. Mobil uygulamanızdaki bir başlığı kaldırmak için Wix Owner uygulamanızdaki Site ve Uygulama sekmesine gidin.
bottom of page